Máš svoj plavák?

–  Poď si so mnou zaplávať.
–  Počkaj, vezmem si svoj plavák.
–  Na čo ti je plavák? 
–  Vždy, keď idem sama do hlbokej vody, beriem si so sebou plavák.
–  To je dobrý nápad, ale načo ti bude, keď pôjdem s tebou?
–  Aha. Máš pravdu. Keď v tom budeme spolu, ty si vlastne môj plavák!
Milé dámy, 
máte svoj plavák? 
Je to veľké šťastie, keď máme okolo seba ľudí, na ktorých sa môžeme spoľahnúť. Rodinu, partnerov alebo priateľov. Dlhé roky som sa zamýšľala nad tým, ako spojiť malú skupinu ľudí, ktorá si v nejakom životnom období želá žiť v malej osade a tí, ktorí by mali pocit, že chcú so svojimi susedmi zostarnúť, by v nej zostali natrvalo. Je to podobné, ako keby ste sa nasťahovali do novej štvrte, do ktorej sa všetci prisťahujú v rovnakom období, ale susedov si vyberáte spoločne a slobodne vy. Nie váš developer. Aj keď sa môže stať, že aj developer má šťastnú ruku a ľudia, ktorí sa „náhodne“ ocitnú na jednej ulici, vytvoria priateľstvá, ich susedské vzťahy sú dlhoročné a také pevné, že sa na seba vedia spoľahnúť aj v krízových situáciách. Poznáte to, niet nad dobrého suseda… 

V úvodnom dialógu som písala o plaváku. O niečom, čo podporuje môj pocit istoty a bezpečia. V niektorých terminológiách sa hovorí o sile a dôležitosti vnútorného muža. Je pravdou, že najväčšou istotou je zmena a my sme tie bytosti, o ktoré sa máme opierať, ale každej z nás sa dýcha ľahšie, ak je pri nás niekto, na koho sa môžeme spoľahnúť. 

Je pre nás veľkou cťou, keď sme vašou oporou a podporou my, naša komunita, E-ženy. Sme značka, ktorú sme vymysleli za účelom, aby sme podporovali ženy pri rozvoji ich e-podnikania. 
Neskôr sme zistili, že to nie je potrebné, lebo sa online podnikaniu venovalo veľa spoločností a tak sme sa zamerali na ženské témy, offline stretnutia, zdieľania, poradenstvá, networking. No prišla celosvetová zmena a vrátili sme sa k rôznym e-kurzom, prostredníctvom ktorých sme našli spôsob, ako naučiť nové podnikateľky, ako môžu zarábať z domu ako virtuálne asistentky a pre podnikateľky, ktoré dovtedy pôsobili menej online, sme pripravili sériu vzdelávačiek, vďaka ktorým príkladne ušetria na reklame v Google, napr. Prečo by sme mali používať kľúčové slováInstagram pre začiatočníkovAko písať pre web stránku

Rada by som sa verejne poďakovala Niki Kolesár a Zsanett Berec za ich neúnavnú prácu na projektoch, ktoré sme vytvorili počas posledných mesiacov. Pokračujeme ďalej v online vzdelávaní v oblasti Time manažmentu pre ženy, a to s komplexným programom, ktorý pripravujeme a čoskoro predstavíme v spolupráci s našou zahraničnou konzultantkou pre online biznis – Rita Vidi.

Veríme, že sa nám počas nasledujúcich týždňov podarí stretnúť aspoň s niektorými z vás naživo, kým sa zase ponoríme do online sveta. Veríme, že to zvládneme spolu akokoľvek a rovnako dobre. 

Bude nám cťou byť vašim plavákom.  

Za E-ženy,
Gabi Revická,
gabriela.ezeny.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  • Chcete mať so mnou aktívnejší kontakt?


    Chcete mať so mnou aktívnejší kontakt?