Keď stratíme hlavu, nájdeme seba – dáva vám to zmysel?

Predstavila som si obraz zaneprázdnenej ženy, ktorá pod nálepkou zodpovednosti neustále opakuje, že nemá čas, nemá energiu…

Blízki jej skúšajú pomáhať, ale nič zásadné sa nemení. Málinko, trošku, ale nič mimoriadne. 

Ak to trvá dlhšie, už sa jej radšej nikto neprihovori, lebo okolo seba vytvára pole, ktoré nie je príjemné a odpoveď je jasná. Stále rovnaká. Navyše by sa cítili ako zlodeji jej času, čo naozaj nik nechce.

Môže sa stať, že sme už v podobnej situácii na miestne zaneprázdnenej ženy kedysi boli a namiesto súcitu zavládne pocit viny, pretože vidíme – akoby samú seba. 

Predstavila som si obraz tej istej ženy. 

Je rozžiarená, usmiata, plná energie. Má chuť komunikovať, žiari, jej biopole vysiela jasný signál o jej spokojnosti. Nie je celkom isté, že bude mať viac času, ale byť v jej prítomnosti je podstatne príjemnejšie, lebo má chuť zdieľať, čo sa stalo. 

Stretla niekoho alebo niečo. Niekoho alebo niečo, v kom alebo v čom uvidela časť svojho strateného ja a zatúžila sa s ním stretávať intenzívnejšie. Nevie sa toho nabažiť. Cíti celistvosť, lebo je v spojení s tou svojou časťou, ktorú počas svojej cesty stratila. Cíti sa, ako keby sa začala nanovo celá skladať ako vlčica z knihy Ženy, ktoré behali s vlkmi.

Objavuje svoje stratené kúsky a cíti nadšenie, energiu, túžbu rozdávať lásku, tanec. 

Je na nej, či dokáže rozpoznať, čo jej toto vzácne stretnutie malo pripomenúť. Že ide o jej stratený aspekt. Často sa stáva, že miesto toho, aby sme ho následne obdivovali v sebe a spájali sa s ním, ostávame v obdive voči niekomu alebo niečomu, voči nositeľovi pripomienky našej objavenej časti. 

Stratíme hlavu a pritom je to celé o tom, že sme stretli svoju dôležitú časť externe. Je to tá etapa života, ktorá prináša príležitosť, mať radosť, obnoviť v sebe stratené zdroje a ďakovať, že sme ich našli.

Môže to byť aj naopak. Zostaneme vďační a zahľadení alebo závislí len na nositeľovi pripomienky. 

Je to na nás, čo je pre nás kľúčovejšie. Kľúčové ako kľúčové slová. Viem, neobvyklé premostenie, ale rada by som vás od chvíľky na zamyslenie preniesla späť do reality, v ktorej však v tejto debate môžeme pokračovať. 

Tak ako v osobnom živote, aj v pracovnom je dôležité rozpoznávať, kto a čo je pre nás dôležité a kľúčové, aké sú priority nášho osobného života a ako to máme nastavené s prioritami a zásadami v biznise. 

Veľmi rada s vami pozdieľam o osobných veciach, ale rada by som vás potešila aj pracovnou správou, že vám prinášame video, kde hovoríme užitočné veci o kľúčových slovách pre naše web stránky. Je bezplatné a keď si ho pozriete, rady vás pozveme ešte na stretnutie online, ale naživo a prejdeme si s vami otázky, ktoré vyplynú zo spomínaného videa Prečo používať kľúčové slová

Aj toto stretnutie bude bezplatné. Zaujíma nás, aké sú vaše kľúčové slová a budeme rady, ak nám o nich poviete. Rovnako nás zaujíma, aké sú vaše spätné väzby k myšlienkam, ktoré tento newsletter priniesol. Je skvelé, že reagujete, zdieľate, píšete. 


Krásny týždeň plný radosti a dobrej energie, 

za E-ženy

Gabriela Revická,

spoluzakladateľka projektu pre kreatívne podnikanie,

www.gabriela.ezeny.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  • Chcete mať so mnou aktívnejší kontakt?


    Chcete mať so mnou aktívnejší kontakt?