Ako prispôsobiť pracovný život osobnému

Veľmi mi pomohlo spoznať svoje priority. Mať jasno v prioritách nám všetkým pomôže zvládnuť dôležité rozhodnutia, aj keď sa nám stane, že sa vyskytneme v chaose. Medzi prirodzené priority patrí zdravie, šťastie, láska, nasledovanie životného poslania, pokoj, harmónia. Budem s vami zdieľať priority, ktoré považujem vo svojom živote za nevyhnutné. Ich včasné uchopenie bolo pre mňa mimoriadne nápomocné, pretože mi dali silu zvládať rôzne životné prekážky a nájsť cestu za svojimi snami. Celé to však môžete mať inak a to platí s celým obsahom môjho videa. Každá z nás má slobodu, byť iná ako tá druhá…

 • Čas pre seba – kontakt so svojím vnútrom

Doprajte si tento vzácny kontakt aspoň 20 minút denne. Ak vás čaká náročný deň, stojí za to, aby ste si privstali a spojili sa so sebou, aby ste zvládli aj náročnešie situácie počas dňa. Keď som mala malé deti, zvykla som si ráno spraviť krátke dýchacie cvičenie, naladiť sa na seba v tichu a prečítať si pár riadkov múdrostí. Dnes, keď mám viac priestoru pre seba, zvyknem si ráno zatancovať na mantry a doprajem si aj krátke meditácie v pohybe (rada vás ich naučím, niektoré sú výborné pre trénovanie sebalásky, nastavovanie hraníc, atď.). Ak mám viac času, púšťam si riadené meditácie a píšem, to moju dušu mimoriadne vyživuje. Ale pokojne to môže byť aj iná tvorba.

Čo vám aj krátke spojenie so svojím vnútrom prinesie? Spokojnosť.

 • Spokojná žena – spokojné okolie

Iba keď budete nasýtená a vyživená vy, dokážete dávať svojim blízkym to, čo od vás čakajú. Jednoznačne od vás očakávajú váš čas a vašu láskavú pozornosť. Tú viete poskytnúť, keď ste si jej dopriali v prvom rade pre seba.

 • Čas pre svojich blízkych – ako a kedy

Ak sa javí, že niet času, spojte nejakú aktivitu s aktivitou, ktorá je nevyhnutná. Napríklad vám môžu deti hravo pomáhať pri varení aj s jednoduchými činnosťami. Alebo vám môžu pomáhať vešať prádlo, môže to byť výborná zábava. Alebo spolu môžete riešiť oblečenie – čo si na ďalší deň oblečiete. Nie je dôležité, aby ste sa hrali s nimi ich hry. Dôležité je, byť energeticky prítomná, keď so svojimi blízkymi trávite čas. Ak ho máte menej, ako by ste si priali, buďte s nimi naplno nejakú časť dňa, nemusia to byť celé hodiny. Len sa s nimi prepojte, budú to cítiť. Rovnako ako blízki dospelí. ,,Tú chvíľu, keď si so mnou, buď so mnou.” 

                                                   Ako riešiť náhle životné zmeny

 • Prijatie považujem za základ psychohygieny a zdravého prežitia v životných etapách, keď sa vám deje priveľa zmien. Čím skôr viete zmenu prijať a vyhnete sa zúfalým úvahám, ako by to mohlo byť, keby…, tým lepšie pre vás a pre tréning vašej ďalšej nevyhnutnnosti, ktorou je
 • Flexibilita. Moji učitelia o tom hovoria roky, ale trvalo mi dlho, pochopiť, že je to jediná cesta vpred pre zvládnutie prekážok. Čím skôr prijmete zmenu a nastavíte sa na nový smer, tým lepšie pre váš život. 

                                                Tip a orientácia vašej sebarealizácie

     Veľmi nápomocný je zoznam – prehľad vašich zručností a prianí.

 • Cvičenie Čo všetko viem a Čo všetko chcem robím s obľubou vyše 20 rokov, odkedy ma ho naučil môj kamarát. Vďaka tomuto cvičeniu som si zrealizovala svoj veľký sen –  projekt pre propagáciu cestovného ruchu Slovenska. Pre moje klientky a klientov pri tom využívam svoje zručnosti s prvkami koučingu (som akreditovaná koučka) a rada ho urobím aj s vami. Čo je potrebné – venovať si čas na spísanie všetkého, čo viete a všetkého, čo chcete. Nemusí to mať hlbokú logiku. Dovoľte si snívať. Považujem to za šikovný nástroj pre zistenie, ako je to s vami, vašimi talentami, zručnosťami a zámermi. Samozrejme, s prihliadnutím na realitu. Toto cvičenie ponúkam v rámci mojich poradenských služieb – pre členky OZ E-ženy s 30% zľavou.
 • Ako prosperovať vďaka svojim talentom – je to silná téma. Talenty považujem za naše dary, ktorým sa oplatí venovať pozornosť. Keď riešite svoju sebarealizáciu, talenty vám mnohé napovedia, ale je dobré mať sprievodcov, ktorí silu vášho rozhodnutia preveria. Môže vám to ušetriť nielen veľa času, ale aj peňazí. V rámci E-žien, čo je združenie, ktorému sa venujem od roku 2010, využívame pre podobné zistenia viacero techník. Ak chcete o našej práci vedieť viac, odporúčam navštíviť náš web alebo sa zaregistrovať na odber správ o našich aktivitách, ktoré posielame v primeranom tempe na emailové adresy našich sympatizantiek.
 • E-ženy je projekt, ktorý ponúka ženám podporu pri ich sebarealizácii, seba-rozvoji a sebaláske. Máme rôzne kreatívne aktivity, prepájame podnikateľky aj virtuálne asistentky, hovoríme so ženami o ich emóciách, ale aj o financiách. Je to ako keby sme spojili červenú s bielou. Vedeli ste, že červená a biela sú farbami bohyne? 

Rada sprevádzam ženy na ich ceste. S radosťou povediem aj vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 • Chcete mať so mnou aktívnejší kontakt?


  Chcete mať so mnou aktívnejší kontakt?