Virtuálny spisovateľský klub

Ako písať knihu s ďalším autorom? Cvičenie pre autorov zdarma.

Milí autori, 

zaujímalo by vás vyskúšať si, aké to je, keď máte napísať knihu s ďalším autorom? Chceli by ste si skúsiť cvičenie, na ktorom by ste mali možnosť rozpísať sa? 

Rada by som vás pozvala do virtuálneho klubu pre spisovateľov a spisovateľky, ktorí spoločne píšu knihu. 

Najlepšie verzie dokončených príbehov čaká želané prekvapenie! Spoločné dielo!

Tento klub otváram spolu s občianskym združením E-ženy, cez ktoré tento projekt zrealizujeme aj administratívne. V prípade záujmu dostanete návrh na autorské členské, ktoré na stránke OZ nenájdete, lebo ho zriaďujeme výhradne v rámci projektu pre podporu rozvoja kreativity. 

E-ženy som kedysi zakladala s ďalšími dvoma dámami, obe dnes majú už vlastné knihy a podobne je to s veľkou časťou E-žien – viaceré členky aj sympatizantky si tento sen už splnili. Zaujíma vás to? 

Máte záujem začať písať knihu a neskôr knihu vydať? 

Ak patríte do kategórie autorov, ktorá sa pred napísaním knihy potrebuje rozpísať, ponúkame vám cvičenie, vďaka ktorému môžete dopísať príbeh. Ak by sa nám hodil do konceptu dokončených príbehov, s vaším súhlasom ho zverejníme.  

V prípade záujmu o dôkladnejší tréning, aj sériu podobných cvičení (ak si želáte takýto tréning, informujte nás emailom na gabi@e-zeny.sk)

PRÍBEH NA DOPÍSANIE – AUTORSKÁ ŠKOLA LITERARIO, E-ŽENY A GAI REVICKÁ VÁS POZÝVAJÚ DOPÍSAŤ PRÍBEH – VYDAŤ SPOLOČNÚ KNIHU – ROZVÍJAŤ SI KREATIVITU – ZABAVIŤ SA!

DÁMSKY POKER

– Čo ste vy dve také rozrehotané? Človek by čakal, že budete po rozvode obe v depresiách a vy ste stále viac a viac rozžiarenejšie.

Stela sa usmiala na Tinu a čakala, s čím Tina vyrukuje.

– Neviem, má to nejaký zmysel, umárať sa smútkom? Tebe to prospelo? – vrátila otázku Kiare a pokračovala vo vychutnávaní veľkého veterníka. 

– Nie, nemalo to žiadny zmysel. Jedine ten, že som pribrala a stratila niekoľko rokov svojho života tým, že som sa umárala, – povedala nahnevane a zapálila si cigaretu. – Nevadí, keď si zapálim, že? 

Pri pohľade na Kiarin výraz tváre jej ani jedna nemala chuť povedať, aby pri nich nefajčila, hoci z toho neboli nadšené. V žiadnom prípade ale nechceli, aby si od nich odsadla, lebo obe vedeli, že prichádza správny čas na to, aby jej prehovorili do duše. Kiara sa totiž umárala aj teraz, napriek tvrdeniu, že je v šťastnom vzťahu. Bála sa samoty ako čert kríža a držala sa starého hesla, ktoré všetky dôverne poznali od svojich mám: Radšej s čertom ako bez neho.

– Kiara, ako by sme ti to povedali, – začala Stela. 

– Nie, že mi poviete, že ste si medzi sebou začali! To mi nerobte! Keby ste sa potom niekedy zase rozišli, rozbilo by to našu partiu, – sypala zo seba tak rozčúlene, že si ani nestihla overiť výrazy ich tvárí. – Ježiši! Však nie?

– Nie!!! – skríkli obe naraz a krútili hlavami. 

– Tak, čo to teda máte za recept? 

– Hráme spolu po večeroch poker, – povedala Tina. – Vždy, keď sa spolu stretneme u mňa, alebo u Stely.  

– Vy dve? – spýtala sa neveriacky Kiara. – Odkedy ty vieš hrať poker? – zopakovala otázku a pozrela sa vážne na Tinu. 

– Naučila som ju to, odkedy som sa vrátila z Írska, – zasiahla Stela so snahou zachrániť situáciu. 

– Baby, neserte ma! – znela Kiara veľmi vážne až nahnevane. – Veď poker sa nedá hrať vo dvojici. S kým ho ešte hráte? 

– Nedá? – spýtala sa Tina. 

– Nie, nedá. To je hra pre štyri osoby. 

– Aha. Tak ten náš bude asi dámsky poker. 

– To čo je za nezmysel? – hľadela na tváre svojich priateliek a čakala, čo z ich úsmevov vylezie. Už sa jedna z nich odhodlávala k odpovedi, ale Kiaru vyrušil telefonát a keď dovolala, pri stole stála čašníčka s ďalšou dávkou koláčov, ktoré jej Tina so Stelou objednali. Pre istotu. Sladké je vraj dobré na nervy, držali sa svôjho hesla ony a tešili sa, ako jej dorozprávajú, čo vlastne po večeroch robievajú…. 

Napadlo vám, ako tento príbeh dopísať?

Mne áno, ale je to jeden z príbehov, ktorý môže mať mnoho rôznych koncov. A s tými najlepšími môžeme pracovať až do želanej fázy. Aká to je, záleží na vážnosti našich úmyslov. Môže z toho predsa byť nová kniha. Dôležitá je jej cesta. Predstavte si, keď tvoríte a máte pritom nasýtenú dušu a písanie vám prináša radosť aj zábavu. Pravdepodobne, pri tejto verzii kurzov, aj nové priateľstvá. 

Ako ďalej?

Jednoducho, stačí poslať emailom váš text na grevicka@tricio.sk

Ak sa nám váš príbeh zapáči, tak ho zverejníme. Vyhradzujeme si však právo vybrať tie najlepšie príbeh.

Comments are closed.

  • Chcete mať so mnou aktívnejší kontakt?


    Chcete mať so mnou aktívnejší kontakt?