Drevenica Ľudmilka a chata Sergej na samote

V tomto ubytovacom zariadení môžete pohodlne stráviť vašu (dobrovoľnú) karanténu.

Ak chcete zažiť božský pokoj a vypnúť – toto je to správne miesto!

Drevenica Ľudmilka a chata Sergej sa nachádzajú v tichom prostredí pod lesom, len 1,2 km nad obcou Horné Hámre. Vďaka čarovnej polohe sú chaty ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi, menšie skupiny priateľov, ale aj pre manažérov, ktorí hľadajú oddych a pokoj uprostred prírody. Často k nám zavítajú tiež páry, ktoré si chcú užiť spoločné chvíle a rozhovory na lúke či pri krbe.

V chatách sa ubytujete počas celého roka s celkovou kapacitou pre 7 osôb. Drevenica ľudmilka disponuje kapacitou pre 4 až 5 osôb a chata Sergej je vhodná pre 2 osoby. Chaty sú od seba vzdialené približne 80 metrov.

Drevenica Ľudmilka ma rozlohu cca 100 m2. K vybaveniu prízemia chalupy patrí obývacia miestnosť s krbom a rozkladacou pohovkou, vybavená kuchyňa, drevené jedálenské sedenie, spálňa s prístelkou televízorom a DVD prehrávačom a kúpeľňa s toaletou. Na poschodí sú dve dvojlôžkové spálne oddelené chodbou a samostatná toaleta.

Chalúpka Sergej má rozlohu 26,4 m2. Súčasťou chalupy je obývacia miestnosť s pohovkou a pecou, kuchynský kút, dvojlôžková spálňa a kúpeľňa s toaletou. Posedieť si môžete na terase a pri tom si vychutnať výhľad a zároveň pokoj v lone prírody.

Posledný úsek k ubytovaniu je celoročne vhodný len pre autá s pohonom 4×4, avšak radi vám zabezpečíme na poslednom úseku odvoz a prepravu batožiny (za malý príplatok) a taktiež bezpečné parkovanie na blízkom mieste. Od parkovacieho miesta sú chaty vzdialené asi 600 metrov.

Okolie chát je skvelé na turistiku naprieč okolitou prírodou. V blízkosti sa nachádza hrad Revište, tajchy v Hodruši a odporúčame vám navštíviť aj historické mesto Banská Štiavnica. V zime si zalyžujete na lyžiarskom stredisku Ski Salamander v obci Hodruša Hámre alebo v blízkom Ski Blanc v Ostrom Grúni.

Atrakcie v okolí dreveníc: 

Banská Štiavnica – 25km, UNESCO pamiatky v Banskej Štiavnici a v okolí Banskej Štiavnice /Starý zámok, Nový zámok, Trojičné námestie, kalvária s obnovenými kostolíkmi, banské skanzeny – štôlňa Bartolomej a ďalšie štôlne v rámci Banskej Štiavnice a jej okolia/,  množstvo tajchov v okolí  Banskej Štiavnice – niektoré sú vhodné na kúpanie, kaštieľ Svätý Anton s parkom 28km,  hrad – zrúcanina Revištské Podzámčie 7km, Starohutský vodopád v Novej Bani 15 km, neviditeľný hrad Žakýľ (bez zrúcanín!) 27km, turistika v okolí Banskej Štiavnice a Hodruše Hámre –  8 km, atrakcia Kamenné more a kolkáreň vo Vyhniach 18km 

Kúpanie: Sklené Teplice – kúpele, aj celoročný jaskynný kúpeľ/ do 20min autom, Vyhne – AQUAPARK 18km, kúpanie a wellnes v hoteli Sitno alebo aj Termál vo Vyhniach 18km,  20min autom tajchy na kúpanie v okolí Banskej Štiavnice – Kopanice nad obcou Hodrušou Hámre -15 km, Dolnohodrušský tajch v Hodruši Hámre pri Salamandri 15km, teplý prameň pri Hodruši Hámre 8km

Lyžovanie: Ski Park Salamander (Hodruša Hámre – Banská Štiavnica) – 15km, Ostrý Grúň – 6km. Ak je pri dreveniciach sneh, môžete bežkovať  priamo po lúkach pri Sergejovi a Ľudmilke. 

Kone a turistika: priamo v Horných Hámroch

Tipy na stravovanie v okolí: Koliba Riečky v Župkove 3km – s donáškou až do Horných Hámrov /nie k dreveniciam/, Koliba pri Dolnohodrušskom tajchu 13km, Pizzérie v Žarnovici alebo tiež v Župkove/ 3km, Starý Hostinec vo Svätom Antone – obsluha v krojoch, skvelé slovenské špeciality – cca 28km, Kaviareň Gavalier a U divnej pani v Banskej Štiavnici cca 25km Piváreň a reštaurácia Erb v Banskej Štiavnici cca 25km

Cena za prenájom: informácie nájdete tu

Cena za predaj investičnej nehnuteľnosti aj so zaškolením

 259000€ v rátane cca 30 árového pozemku, DOHODA MOŽNÁ

Nových majiteľov v prípade záujmu zaškolíme – know how – ako prenajímať chatu alebo chalupu.

Drevenica Ľudmilka v obrazoch

Chalupa Sergej v obrazoch

Okolie Ľudmilky a Sergeja

Comments are closed.

  • Chcete mať so mnou aktívnejší kontakt?


    Chcete mať so mnou aktívnejší kontakt?