Zdieľacie divadlo – arteterapia ako cesta k liečeniu

 • Keď máte chuť zdieľať aj o hlbších témach…
 • Možno áno, možno nie, ale ak by ste si rady vytvorili iný uhol pohľadu na to, čo prežívate… 
 • Ako sa dá nájsť cesta zo situácií, z ktorých chceme von a nevieme prísť na to, ako… 
 • Zdieľanie nie je o riešeniach, ale o počúvaní samej seba. Nemusí to byť len o tom, ako pretaviť trápenie v duši, ale aj o radosti, o ktorú sa máte túžbu podeliť…
 • Ako čo najľahšie nájsť dar, ktoré niektoré problémy prinášajú.

Stalo sa mi mnohokrát, že som sa zamotala v situácii, ktorej som sama nerozumela a na to, aby som sa z nej dostala, som potrebovala vidieť samú seba z nadhľadu. Stálo ma to veľa síl, vystúpiť z roly, ktorú som žila celým mojim bytím. Bola som s ňou stotožnená, pretože sa diala naozaj v rámci môjho života a nie na pódiu. Posledne som sa pýtala samej seba:

 • Prečo som mala zažiť práve takýto príbeh? 
 • Čo mi mala táto skúsenosť priniesť?
 • Aká múdrosť vyplýva z tohto zážitku?

S mojimi priateľmi a priateľkami zdieľame naživo neustále. Akurát v poslednej dobe trochu inak ako kedysi. Obzvlášť, keď ide o náročnejšie životné zápletky. Viete si predstaviť, vystúpiť na chvíľu zo situácie, v ktorej ste a pozrieť sa na ňu s odstupom –  ako keby sa týkala niekoho iného, nie vás? 

Čo je zdieľacie divadlo a z čoho som pri jeho tvorbe vychádzala

Zdieľacie divadlo som vytvorila počas pandémie. Inšpiráciou bolo pre mňa liečivé divadlo, ktoré som absolvovala u herečky Kristíny Sihelskej a vzácnej ženy plnej darov – Zuzky Bajkaiovej.

Naše stretnutia v liečivom divadle boli nesmierne obohacujúce, aj keď sme vo finále Kristínku presvedčili, že nechceme hrať pred publikom. Chceli sme hrať len pre seba. Cítili sme, ako nás divadlo lieči.  Zaželala som si hrať a písať scenáre stále, čo ma aj motivovalo začať písať divadelnú hru. Tieto dámy mi vniesli úplne nový pohľad na arteterapiu. Dovtedy som ju praktikovala prostredníctvom rôznych liečivých techník, ktorým sa roky venujem a študujem ich a prostredníctvom písania.

Zdieľacie divadlo je ako mandala z kvetov, ktorú mnísi po jej vyskladaní vysypú do rieky. Jeho zmysel končí, keď si svoje problémy vyliečite. Či už prostredníctvom neho alebo vďaka ďalším navrhovaným technikám alebo nápomocným bytostiam. 

Gabi Revická – zdieľacie divadlo

Zdieľacie divadlo – arteterapia, v ktorej vypočujete samú seba a dovolíte si vystúpiť z roly, ktorá vás trápi. Pozriete sa na problém alebo situáciu z iných uhlov pohľadu ako pozorovateľ. 

Čo mi prinesie divadlo, v ktorom hráte len pre seba, bez divákov

Zdieľacie divadlo v prvom rade nie je primárne určené pre verejnosť.
V zdieľacom divadle len zdieľate a rozprávate svoj príbeh tak, aby ste ho precítili. Využívame prvky monodrámy. Učíte sa v ňom dať priestor svojím emóciám a dovolíte im, aby prenikli do vášho tela tak, aby ste svoje emócie precítili všade. Nejde len o rozprávanie príbehu, ale aj o jeho precítenie, aj o precítenie vašich emócii po tom, ako príbeh skončil a pochopenie, čo vám priniesol. 

Jedna z mojich učiteliek – Sandra Epstein, ktorej emočné esencie z Araretamy užívam, chodí pravidelne na Slovensko. Veronika Šablová je naša dlhoročná spojka a prekladateľka Sandriných myšlienok nielen do jazyka slovenského, ale aj do jazyka, ktorému rozumiem jasnejšie. Sandra nás na seminároch učila, ako sa dajú vyjadrovať emócie v tele. Ako veľmi extrémne a ako rýchlo sa dá z tejto emócie dostať do úplne opačnej emócie. Napríklad z hnevu do radosti. Z odporu do spojenia, atď. Aj tieto prvky prinášam do zdieľacieho divadla. 

Pre koho je zdieľacie divadlo určené? 

Pre ľudí, ktorí chcú otvoriť svoje problémy, ale aj radosti, pozrieť sa na ne z iného uhla pohľadu (alebo sa podeliť so zážitkami), dovoliť si vidieť ich, rozpoznať, čo je za nimi a aký dar ( alebo obohatenie) prinášajú. 

Zdieľacie divadlo – Harry Potter – Gabi Revická

Pre koho zdieľacie divadlo určené nie je? 

Pre niekoho, kto pochybuje a chce naďalej overovať, kto nerád zdieľa. Avšak, ak to aj tak chcete skúsiť, verím, že vám vďaka bezpečnému prostrediu pre zdieľanie viem pomôcť. Pre niekoho, kto pochybuje a chce naďalej overovať, či má arteterapia zmysel. 

Individuálne a komorné zdieľania a cena

Individuálne zdieľanie – zdieľacie divadlo s prvkami monodrámy – zdieľanie so mnou pre 1 osobu trvá 1,5 h a stojí 45 € + DPH. 

Komorné zdieľanie – zdieľacie divadlo je optimálne od 3 do 6 osôb, trvá cca 3 h a cena je 25 € + DPH / osoba. Ceny za celodenné Zdieľacie divadlo a uzavreté skupinové stretnutia upresňujem vopred. 

Komorné zdieľacie divadlá vytváram s mojím malým tímom v iných mestách podľa záujmu účastníkov , medzi prvé patrí Limbach, Pezinok, Bratislava.  Ak je požiadavkou účastníkov špecifická, ceny za účasť si nastavujeme v závislosti od ďalších lektorov ) a priestorov.

Info o komornom zdieľacom divadle: gabi@e-zeny.sk

Zdieľacie divadlo – Gabi Revická s fotkou v ruke

Termíny a miesto pre individuálne zdieľacie divadlo

Termíny sú individuálne a miestom konania je Pezinok, Dvor umenia.

Lektorka a hosťujúci lektori

Gabi Revická – prečítajte viac o mne

O hosťujúcich spolu-lektoroch a lektorkách vám dám rada vedieť. 

V prípade, že sa na nejakej križovatke počas vašej cesty dostaneme do bodu, kedy je vítaný iný konzultant, terapeut alebo neurokouč, etikoterapeut alebo psychológ, rada vám sprostredkujem svoje overené kontakty. 

Prihláška

Naše odporúčanie
Po odoslaní prihlášky by ste mali do 5 minút dostať automatickú odpoveď. Ak by vám neprišla, odporúčame, aby ste sa pre istotu pozreli, či sa nenachádza v Reklamách, pretože by sa mohlo stať, že by sa vám stratila aj naša odpoveď s konkrétnymi informáciami, na ktoré budete čakať. 

Comments are closed.

 • Chcete mať so mnou aktívnejší kontakt?


  Chcete mať so mnou aktívnejší kontakt?