Pre ženy, ktoré sa stresu už presýtili

Tento newsletter som venovala ženám, ktoré sa stresu už presýtili. Aj som ho tak pomenovala. Možno sa osloví aj vás. Hoci sa rozposlal, podobne ako mnohé iné, je aktuálny stále a ak budete mať chuť reagovať podobne, ako niektoré jeho čitateľky, poteším sa. 

Milá žena,

viem, je to náročné, keď z každej strany útočí dáky online webinár, ktorý nám pripomína, ako potrebujeme byť v kontakte s aktuálnym online trendom a porozumieť, ako fungujú hashtagy v instantnom Insta-svete a pravidlá pre písania textov a emailov, aby sme nezabudli klientom ešte niečo predať, lebo…. 

Motanie, v ktorom často prichádza smelá pripomienka, že nevyhnutne potrebujeme čas pre seba. Pre svoje lásky a radosti. 

Mám to podobne. 

Som veľmi vďačná, keď ma niečo spomalí a zamýšľam sa nad tým, aký zmysel to celé naháňanie má. Utekáme tak pred sebou v mene dokonalého biznisu? Alebo si nebodaj myslíme, že táto cesta k potenciálnemu zbohatnutiu nás dostane k radosti, ktorú hľadáme? 

Jeden môj veľmi blízky sa veľmi veľmi veľmi veľmi veľmi naháňal. Už ako dieťa som sa na to nerada prizerala. Bol úspešný, výkonný, o všetko sa dokonale postaral a dostal rôzne pracovné ocenenia. 

Prial si, aby na konci svojho života oddychoval. 

Vyšlo mu to. Žiaľ, oddychoval tak, že sa už nevedel pohnúť z postele. Nedokázal sa sám už ani hýbať, ani poriadne vysloviť slová, ktoré chcel povedať. Oddychoval a verím, že oddychuje aj v nebíčku. 

Bol vážne skvelý. 

Naozaj bol úspešný. 

Ale nemal pre seba čas. Až v tej posteli, v ktorej jedného dňa zomrel. 

Keď som prišla, mama bola veľmi smutná a povedala, aby som mu zavrela oči, ak sa aj mne zdá, že už nežije. 

Milovala som ho a som s ním v spojení stále. Ďakujem, že som vďaka nemu tu a že si napriek rýchlemu životu na mňa našiel čas. Aj pre moje deti. Pre ne obzvlášť. 

Často sa prichytím, že sa ponáhľam ako on. 

Potom spomalím a poviem si, že to nemá zmysel. Odkedy zomrel, akoby sa mi ešte viac prichádzala pripomienka, ktovie, možno je to jeho odkaz, že náhlenie nemá zmysel. Že mám dôverovať a nenechať sa uštvať ani pod tlakom dokonalých kurzov a eventov, ktoré budú možno aktuálne len do dnešnej polnoci. 

Aj E-ženy prinášajú veľa skvelých kurzov. Podporujú ženy v podnikaní z domu, online, ale primárne pripomíname akceptáciu vlastných cyklov, dôležitosť vzťahov a kľúčový odkaz, aby žena ženou bola. 

Milé ženy, želám vám príjemné spomalenie, kontakt so svojimi vlnami a keď sa vám zažiada, tak aj s priestorom pre samú seba, pre vlastné seba – uznanie, aká ste úžasná a čo všetko ste už zvládli. 

Ďakujem mojej kolegyni Zsanett Berec za inšpiráciu pre napísanie tohto textu. Neprešiel jazykovou úpravou, lebo keď ho začneme príliš riešiť, prerobím ho. A to by som nerada. Radšej by som vám túto správu doručila čím skôr. Možno na ňu práve čakáte a podporí vás v nájdení času pre seba a na to, čo si ozaj prajete. 

S láskou,

Gabi Revická,

www.ezeny.sk

Ak máte chuť reagovať, napíšte mi na email: gabi@e-zeny.sk alebo pridajte komentár nižšie.

Takéto spätné väzby som od vás dostala: 

Dobrý deň p. Gabika,

ďakujem za tento úžasný článok, ktorý pohladil moju dušu, presne takto vnímam aj ja dnešnú situáciu. Každý sám, si musíme zvoliť priority nášho života.

Prajem krásny deň plný zdravia, lásky a vitality.

Antónia Tomková


Gabika,

nadherne, uprimne :-))). DAKUJEM, tieto temy mi rezonuju v poslednom obdobi, lebo casto uprednostnujem povinnosti pred sebou… a zeby aj odvahu zit naplno???

Andrea Majovská


Pekný deň Gabika, 

tento mail sa dobre číta – áno, potrebuje si pripomenúť, aby sme spomalili. Mali čas na seba a na najbližších. Aby sme sa nenaháňali za zbytočnosťami. Ďakujem 🙂
Pozdravujem e-ženy a prajem krásny, pohodový deň
Mária


Milá Gabi,

Vy ďakujete svojej kolegyni a ja ďakujem Vám. V pravú chvíľu pravé slová, veľmi mi pomohli. 

Oceňujem Vaše slová aj aktivity. V prostredí a tempe týchto dní mi pripadáte (e-ženy) také „normálne“, triezve, skutočné, ľudské…

Ďakujem a prajem veľa  pohodových krásnych letných dní

Ľudmila


Milá Gabika,

veľmi pekne Vám ďakujem za milé a povzbudivé slová. Článok presne vystihol súčasnú moju situáciu, takže stačilo, nemusím sa rozdávať na všetky strany, aby všetkým bolo dobre. Už nech je dobre aj mne…

Ďakujem ešte raz.

Katka Grajciarová


Milá Gabi,
děkuji za připomenutí. I já jsem na to už došla. Jsem za to nesmírně vděčná. Naštěstí mě k tomuto poznání nedovedla smrt blízkého člověka, ale pozorování lidí, které mě provázejí životem.
Gabi, moc hezky napsané.
Právě pracuji na jednom e-booku. Věřím, že se brzy dostanu k novému článku pro e-ženy. Krásný den,
Alena Vytřisalová


Tak užasne si to napísala 🙂 Ďakujem 🙂 Treba si to pripomínať každý deň. A ja ďakujem tebe že si mi to pripomenula.

Gabika Belicova

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  • Chcete mať so mnou aktívnejší kontakt?


    Chcete mať so mnou aktívnejší kontakt?